Vestuvių fotografas Fotosesija
Gintaras Morkūnas
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Patarimai jauniesiems

 

Patarimai jauniesiems renkantis fotografą

 

Tikriausiai esate girdėję frazę – „ be reikalo nesamdėme profesionalaus fotografo, nors ir brangu, bet dabar būtų į ką patiems pažiūrėti ir negėda kitiems parodyti“. Taip greičiausiai kalba tie, kurių draugai prašo parodyti praėjusių vestuvių nuotraukas, o parodyti nelabai yra ką, nes vestuves fotografavo svečiai....

Iš tikrųjų gražias vestuvių fotografijas galima žiūrėti valandų valandas, prisimenant įvykius, džiaugiantis laimingomis akimirkomis, vėl išgyvenant buvusią pakylėtą vestuvių nuotaiką, įamžintą jūsų vestuvių fotografo.

Nelengva nuspręsti, kas fotografuos Jūsų vestuves. Tačiau dėl vieno dalyko turėtumėte būti tikri – šį darbą verčiau patikėti fotografui profesionalui. Nuotaikingos, natūralios ir gyvos reportažinės fotografijos puoš Jūsų vestuvių albumą, o geriausios pozuotos fotografijos parodys įvykius ir jus pačius iš pačios gražiausios pusės.  

Jūsų vestuvių šventė pilna unikalių akimirkų, išraiškingų emocijų ir įsimintinų įvykių. Kiekvienas iš mūsų tuos pačius įvykius nufotografuotų savaip, tačiau profesionalo užfiksuoti kadrai skirsis savo kompozicija, matymo kampu, tikslingu fotoaparato techninių galimybių panaudojimu.

Fotografuoti vestuves – tai didžiulė atsakomybė tam, kuris apsiėmė tai atlikti. Profesionalus vestuvių fotografas supranta, jog šios šventės akimirkos bus nepakartojamos, išliks ilgam ir jos turi kelti malonius prisiminimus, kurių nepagražinsi fotoshop-o ar jokia kita programa. Juos galima tik tinkamai įamžinti.

Fotografą reikėtų pradėti rinktis iš karto, kai paskiriate vestuvių datą, kad neatsitiktų taip, jog jūsų ilgai ir kruopščiai rinktas vestuvių fotografas jūsų vestuvių dieną jau pasirodys užimtas.  Reikia atsižvelgti ir į tai, kad profesionalaus vestuvių fotografo paslaugos kainuoja nepigiai, ir šias išlaidas būtina numatyti vestuvių šventės biudžete.

Kai vestuvių fotografų nuotraukas peržiūrėsite interneto svetainių puslapiuose ir atsirinksite labiausiai atitinkančias Jūsų skonį, susitikite su jas fotografavusiu vestuvių fotografu. Paskirkite susitikimą ne kavinėje ar parke ant suoliuko, o pas fotografą studijoje, kur įsitikinsite, kad bendraujate ne su atsitiktiniu žmogumi.

Tokio susitikimo metu Jūs gausite namažai naudingos informacijos. Visų pirma žiūrėdami vestuvių fotografo darbus, įsitikinsite, kad akį traukiančių vestuvių nuotraukų Jūs matėte ne tik internete ir Jūs nesuklydote dėl pasirinkto fotografo darbo stiliaus ir nuotraukų kokybės. Be to, žiūrint į nufotografuotas vestuvių  scenas ir situacijas mintyse gims idėjų, kurias, gali būti, kad pritaikysite būsimai Jūsų šventei. Žiūrėdami į nuotraukas klauskite savęs- ar man patinka nuotaika, ar man patinka spalvos, ryškumas. Ir svarbiausia – ar aš norėčiau, kad mano vestuvių nuotraukos būtų panašios kokybe ir išraiškos priemonėmis?

Būtinai atkreipkite dėmesį į tai, kaip sekasi bendrauti su fotografu. Žinokite, kad šis žmogus bus su Jumis visą Jūsų šventės dieną, todėl svarbu ar jis Jums yra priimtinas, ar Jums malonu bendrauti. Ar galėsite visą šventės dieną šypsotis savo pasirinktam vestuvių fotografui? Ar sutampa Jūsų ir jo požiūriai, t.y. ką reikėtų akcentuoti vestuvių šventės fotosesijoje.

Asmeninės fotografo savybės, kurių, ko gero, nenuslėpsi, taip pat turi įtakos rezultatui. Vestuvių fotografas neturėtų būti drovus, nedrąsus ar susikaustęs. Jam teks būti įvykių sukūryje, pamatyti ir užfiksuoti tai, kas tuo metu yra svarbiausia, nebijoti  patarti kur ir kaip atsistoti renkantis geriausią kompoziciją, todėl vestuvių fotografui reikalingi organizaciniai sugebėjimai ir bendravimo kultūra.

Patarčiau susitarti su fotografu dėl nedidelės fotosesijos, kurioje dalyvautų būsimi jaunieji ir fotografas. Tokią fotosesiją galima atlikti bet kur- fotografo studijoje, parke ar kavinėje. Tokia fotosesija turi ne tik išliekamąją vertę, t.y. Jūs galėsite papildyti savo nuotraukų albumą, bet labai svarbu, kad tokios fotosesijos metu Jūs susipažinsite su fotografu, bendraujant su juo suprasite, ko reikia geram rezultatui pasiekti. Maža to, kartu su fotografu peržiūrėję nuotraukas pamatysite save iš šalies, kokiu rakursu Jūs atrodote gražiausiai, o iš vestuvių fotografo sulauksite patarimų ir Jums naudingų komentarų. Svarbu suprasti, kad tiek Jūs tiek fotografas siekia vieno bendro tikslo – nepriekaištingai užfiksuoti Jus ir Jūsų vestuvių šventę, ir viskas , kas yra daroma, yra daroma tam tikslui pasiekti. Nuo to, kaip pavyks šį tikslą įgyvendinti, priklausys fotografo statusas prieš kolegas ir užsakovus, nuo to priklausys ar rekomenduosite fotografą savo draugų ratui, ir svarbiausia- bus patenkinti Jūsų lūkesčiai.

Susitikimo metu paprašykite parodyti vestuvių knygas, fotoalbumus, kuriuose pamatysite spausdintas nuotraukas dideliame formate. Tai svarbu dar ir todėl, kad kompiuterinei peržiūrai skirtos sumažintos nuotraukos ir, tarkim A4 formato spausdintos nuotraukos, gali gerokai skirtis spalvingumu, kontrastu, ryškumu. Nuotraukų peržiūrai kompiuterio ekrane pakanka  prastesnės kokybės nuotraukų, negu fotolaboratorijoje spausdinamoms A4 formato nuotraukoms, o vestuvių albumas yra būtent tai, ką Jūs žiūrėsite patys ir, ko gero, demonstruosite savo artimiesiems, draugams ir vestuvių svečiams prisimindami šią šventę, todėl labai svarbu, kokias nuotraukas jame pamatysite. Beje, paprašykite, kad fotografas patartų, kurioje spaustuvėje rekomenduoja spausdinti nuotraukas, nes nuotraukų kokybei ir tai turi didelės įtakos.

Su fotografu detaliai aptarkite visą vestuvių šventės eigą, pasidalinkite su juo savo lūkesčiais ir aptarkite norimą ir žadamą rezultatą. Fotografas, kuris profesionaliai fotografuoja vestuves, neretai padeda režisuoti vestuvių eigą. Vestuvių šventėje yra momentų, kai fotografas tik stebi ir fiksuoja įvykius, tačiau yra ir tokių momentų, kuriuos, tam, kad būtų pasiektas geresnis rezultatas, reikia režisuoti, todėl fotografas pataria, kokioje aplinkoje geriau fotografuotis, parenka tinkamą vietą svečių fotografavimui, pasiūlo kaip deramai paruošti aplinką Jaunosios ir Jaunojo fotosesijai ir t.t. Beje, vestuvių šventės fotografavimo rezultatas  turėtų būti ne tik aptariamas, bet ir įrašomas į fotografavimo sutartį, kurią derėtų pasirašyti aptarus visas sąlygas.

Taip pat svarbu su kokia fotografavimo įranga dirba fotografas -  ne tik fotoaparato gamintojo pavadinimas, bet visos įrangos kokybė.

Vestuvių fotografavimas vyksta nuolat besikeičiančioje, dinamiškoje aplinkoje, skirtingu paros metu prie įvairaus  apšvietimo todėl, norint išlaikyti aukštą nuotraukų kokybę,  būtina fotografuoti su aukštos kokybės foto įranga. Iš dalies tai paaiškina, kodėl vestuvių fotografavimas kainuoja nemažus pinigus. Keliasdešimt tūkstančių litų kainuojanti foto įranga nuolat tobulėja, o su menkesnės kokybės foto aparatu reikiamą nuotraukų kokybę galima pasiekti tik fotografuojant nepriekaištingo apšvietimo sąlygose.

Todėl, net jeigu Jūs ir nieko nesuprantate apie fotografavimo įrangą, užduoti fotografui klausimų šia tema bus naudinga.

Prieš priimant sprendimą, kokį vestuvių fotografą rinktis, atsiminkite, kad Jūsų vestuvių šventės nuotraukos visą Jūsų gyvenimą bus Jūsų pasididžiavimas prieš Jus pačius, prieš draugus, prieš vaikus ir anūkus.

 

Vestuvių fotografo patarimai Jaunavedžiams:

 

  1. Būtina gerai išsimiegoti.

Šito reikia ne tik dėl Jūsų veido grožio (čia gali padėti visažistas), bet ir dėl bendros geros savijautos, energijos ir nuotaikos, kuri būtina vestuvių dieną.

  1. Vestuvių renginys, tai iš dalies stresinė situacija, kurioje pasitaiko visokių neplanuotų nutikimų, todėl pasirenkite juos sutikti su šypsena, nes apie incidentą, kokį pamestą daiktelį, svečiai pamirš tą patį vakarą, o Jūsų šypsena nuotraukose liks visam gyvenimui.
  2. Kai maunate vienas kitam vestuvinius žiedus, ar dedate parašą registracijos knygoje, neskubėkite,  sulaikykite trumpam judesį- tai leis fotografui padaryti papildomų kadrų, fiksuojančių Jūsų emocijas ir gražius gestus.
  3. Vestuvių maršrutą derėtų rinktis tokį, kad kuo mažiau laiko tektų praleisti automobilyje. Būtų apmaudu, jeigu vestuvių fotosesijai skirtas laikas praeitų limuzine kamštyje.
  4. Vestuvinė suknelė – neįkainojama vestuvių relikvija, tačiau tai neturi trukdyti nuotakai lengvai ir laisvai judėti visos vestuvių šventės metu. Reikėtų atsižvelgti į tai, kur vyks pati santuokos ceremonija, kokioje aplinkoje, juk vienaip derėtų atrodyti didingoje bažnyčioje ir visai kitaip tuokiantis lauke, pvz. prie jūros.
  5.  Negailėkite nei laiko nei pastangų rinkdamiesi batelius – gali tekti įsigyti ir ne vieną porą tam, kad nepriekaištingai atrodytumėte su vestuvine suknele fotosesijos metu ir smagiai šoktumėte iki ryto...
  6. Vestuvių fotografo užduotis vestuvių šventės metu užfiksuoti viską, kas susiję su Jaunavedžiais, todėl, jeigu jaunieji pageidauja fotosesijų su  svečiais, prieš pokylį, tai reikėtų iš anksto aptarti su fotografu.
  7. Būkite savimi, neslėpkite taurių jausmų, leiskite jiems išsiveržti, tegul meilė ir santarvė karaliauja !

 

Sėkmės ir meilės tiems, kas skaito......

Grįžti į viršų